Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

        Vizyonumuz

  

          Eğitimli, bilgili, kültürlü ve fedakar mesai arkadaşlarımın da katılımları ve bir ekip ruhuyla kaynakları optimum kullanarak ve uygun zaman planlaması yaparak, bilgi çağının imkanlarını kullanarak, kendimizi gelişme ve yeniliklere uyarlayarak, personelin motivasyonunu artırarak, güleryüz-tatlı dil ilkesine bağlı kalıp, eşit, tarafsız, dürüst ve şeffaf bir yönetim sergilemek suretiyle devlete duyulan güveni en üst seviyede tutmaktır. Gebzeli hemşehrilerimize etkin ve suratlı  hizmet sunmaktır. Mükemmellik yolculuğunda ilerlemektir. Türkiye'deki yönetici profiline yeni bir ivme kazandırmaktır. Diğer bir ifadeyle,

         - Daima insan haklarını ve evrensel hukuk kurallarını esas alarak halkımızın ve mazlumların gür sesi olmaya,

         -İlçede çaresizlerin, dertlilerin, hastaların, fakir-fukaranın, garip-gurabanın ilk adresi olmanın gereklerini yapmaya çalışacağız.

         İlçemizde daima devletin otoriter, soğuk ve somurtkan yüzü değil, tam tersine devletin gülümseyen yüzü, şefkat yüzü, sıcak yüzü olacağız. Çünkü devletin şefkat ve merhametli davranmasının, vatandaşın sadakatini artıracağının bilincindeyiz. “Millet Devlet için değil, Devlet millet için vardır” ilkesini şiar edindik. Zira devlet-millet kaynaşmasının olmazsa olmazı budur. Bizim devlet geleneğimiz zaten “ insanı yaşat ki, Devlet yaşasın” felsefesi üzerine kurulmuştur. Bu bakımdan devleti o milletin hizmetkarı olarak konumlandırmak durumundayız. Dolayısıyla vatandaş/insan odaklı bir yönetim anlayışını benimsiyoruz ve en önemli görevimizin ilçede emniyet ve asayişi temin etmek, halkın mal ve can güvenliğini sağlamak olduğunu da biliyoruz. Dolayısıyla biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. Zira, hizmet eden kamu görevlilerinin aziz milletimiz tarafından daima hayırla yad edildiğini, insanlarımızın çok vefakar olduğunu görüyoruz.

          Elbette bazı zorluklarımızın olduğu muhakkak. Fakat şartlar ne olursa olsun, hizmete müteallik şevk ve heyecanımızı asla yitirmeyeceğiz.       

       Muhtaç olmasına rağmen, onurlu bir davranış sergileyerek yokluğunu, yoksulluğunu hissettirmemeye çalışan vatandaşlarımızı mutlaka arayıp bulacağız. Bürokratik engelleri hiçbir zaman mazeret olarak ileri sürüp, sorumluluktan kaçmayacağız. Bu anlamda muhtarlarımız, okul müdür ve öğretmenlerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, cami imam hatiplerimiz başta olmak üzere, hemen herkesin bize yardımcı olmasını bekliyoruz.

          İhtiyacı olan bir vatandaşımız rahatlıkla bize ulaşabilecek ve sıkıntısını aktarabilecektir. Hiçbir vatandaşımız, “Kaymakam şu saatte rahatsız edilmez” şeklinde düşünmemelidir. Günün her saatinde bizzat beni arayıp, problemlerinizi benimle paylaşabilirsiniz. Mümkün olabilen her şeyin yapılacağından, hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

 

        Yasal düzenleme gerektirmeyen hususlarda aldığımız ve alacağımız tedbirlerle insanlarımızın günlük hayatını kolaylaştıracağız. Görev, yetki ve sorumluluğumuz kapsamına giren sorunları asla ertelemeyeceğiz, daha karmaşık ve daha zor bir hale getirmeyeceğiz. İnsanlarımızın cepheleşmesine, ayrışmasına zemin hazırlayabilecek uygulamalardan söylem ve eylemlerden kesinlikle kaçınacağız.

        Bu bağlamda, vatandaşlarımıza daha etkin, verimli ve süratli hizmet sunabilmek, alınması gereken tedbirler çerçevesinde, ilçemizde vatandaşımızın, kamu hizmetlerinden yararlanmak için en çok başvurdukları kurumlar ve hizmet türleri hakkında bilgiler vermek, hayatı kolaylaştırmak amacıyla özel bilgiler içeren ve daha önce açılan Kaymakamlık web sitesi yeniden yapılandırılmıştır. Tüm vatandaşlarımıza yararlı ve hayırlı olması dileğiyle.